Forum Dyskusyjne Miłośników Dyskowców
Październik 24, 2014, 10:27:55 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: stelaż z kantówek drewnianych...  (Przeczytany 1148 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
slawo
sławek w.

.....................

« : Listopad 24, 2007, 07:44:32 »

Planuję zbiornik 180/50/60 wys.. co daje 540 litrów co łącznie da powiedzmy  700 kg! . Pytanie - czy przy takich gabarytach mogę bez obaw wykonać podstawę z kątowników drewnianych przykładowo o wymiarze  50mm/40mm-/odpada zlecanie spawania jak przy profilach metalowych a nogi i blat przytną w np w sklepie OBI/.
Przy tej długości zbiornika planuję dać osiem nóg oczywiście przy dokładnym wypoziomowaniu blatu/blat z płyty osb 18 mm/i umocowaniu nóg do podłogi . Czy ktoś może ma  podobnie wykonaną podstawę?.....Proszę o opinię.....pozdr
King
Marek Król

« Odpowiedz #1 : Listopad 24, 2007, 08:23:57 »

Za duże ryzyko ugięcia, to nie będzie 700 kg, a raczej z 800 - 900 ze wszystkim, skoro już owa o OBI, to znajdziesz tam stalowe nogi meblowe 100 mm średnicy 6 sztuk .i blat postformingowy grubości 40 mm, taki zestaw załatwi sprawę, wiem bo mam na nim 600 litrasów
krzysztof
Krzysztof Podsadny

Place Personal Text Here

« Odpowiedz #2 : Listopad 24, 2007, 08:44:41 »

:)Witam  .Deska na sztorc jest tak  mocna ,jak baba na płask  Szok  Mrugnięcie Chichot spokojnie mozesz robić , Tylko pion trzymaj Chichot Chichot
SHARK
Darek Bąbel

« Odpowiedz #3 : Listopad 24, 2007, 09:04:58 »

Pod moim akwa 670l mam stojak z kantówek 9cmx9cm.8 nóg, akwa ponad 2m dlugie... 4cmx5cm to troche mało Smutny

Pozdrawiam Darek
slawo
sławek w.

.....................

« Odpowiedz #4 : Listopad 24, 2007, 10:09:34 »

Dzięki za odzew. Znalazłem taki link:

http://www.aqua-tech.pl/referencje.php?referencje=akwarium_besi_i_leszka_z_rybnika&nazwa=Akwarium%20Besi%20i%20Leszka%20z%20Rybnika

tu rozstaw między podporami wynosi około 180 cm i nie ma żadnej podpory chociaż jednej w środku a się trzyma / myślę że jeszcze się trzyma/- w moim zbiorniku ten rozstaw między nogami wyniósł by ok. 50 cm a więc niewiele więc myślę że jest kilkukrotny zapas.....pozdr
slawo
sławek w.

.....................

« Odpowiedz #5 : Listopad 24, 2007, 10:13:45 »

Pytanie do kinga.....Czy te nogi z obi o których piszesz posiadają jescze ustawienie/dopasowanie w postaci śruby i stopki/ ??? Jak to jest w twoim zbiorniku i napisz wymiary baniaka....dzięki ..pozdr
King
Marek Król

« Odpowiedz #6 : Listopad 25, 2007, 12:24:27 »

Tak, wysokość nóg da się w pewnym zakresie regulować, śrubą ze stopką własnie, zbiornik ma rozmiar w podstawie 170 cm x 60 cm, nogi są ustawione parami po dwie, pierwsze dwie pary po 10 cm od krawędzi bocznej zbiornika, trzecia para na środku (po 75 cm od obu pozostałych par), całśc ani drgnie, zero ugięcia blatu, no i spokojnie daje się wypoziomować w razie gdyby podłoże (podłoga) były nie równe.

Marek
woytek
wojciech gąsiniak

Place Personal Text Here

« Odpowiedz #7 : Listopad 25, 2007, 06:26:20 »

KINGczy mógłbyśwsawic foty jak wygląda podstawa twojego akwa ......tz.stolik
slawo
sławek w.

.....................

« Odpowiedz #8 : Listopad 25, 2007, 07:50:11 »

Dzięki za opinie....myślę że materiał na szafkę  /czy szafka z płyty osb czy nogi metalowe czy drewniane/ wybiorę jak porównam ceny materiałów i ocenię wielkość różnicy w cenie /w ostateczności pozostaje również zlecenie spawania stelażu z metalowych profili zamkniętych pow. 30mm/30mm jednak myślę że to będzie najdroższe/....pozdr
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

free counters
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.18 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.707 sekund z 20 zapytaniami.