Forum Dyskusyjne Miłośników Dyskowców
Październik 24, 2014, 01:15:28 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Hodowla artemii  (Przeczytany 6834 razy)
birdas
Marcin Spychała

Place Personal Text Here

« : Luty 02, 2006, 07:28:53 »

Witam !

Założyłem przed momentem hodowlę artemii. Mimo, że przejrzałem wszystkie wątki o artemii z wątku "mam ikrę". oraz na google.pl to dalej czuję pewien niedosyt. Poniżej zdjęcia jak to zrobiłem u siebie ... swoją drogą to żona już traci cierpliwość i mogę niedługo wylecieć z domu  Niezdecydowany (ale po przeprowadzce mam obiecany osobny pokoik dla rybek Chichot )

W słoiku z prawej strony jest już hodowla. Dodałem soli i porcję artemii tak jak mi to dał Pan ze sklepu zoologicznego (dostałem porcję na 3 razy więc 1/3 soli + 1/3 artemii jest w słoiku). Nie potrafię określić wartościami ile jest soli i ile artemii - ale soli dałem 2 tabletki (takie dość spore). Podłączyłem grzałkę (miałem tylko 150 W) z termostatem i ustawiłem temperature na 27-28 stopni.
A teraz kilka pytań:
1) Wizualnie wszystko wygląda ok ?
2) To normalne, że na dnie słoika leży warstwa tej artemii do wylęgu, a tylko trochę "wiruje" z bombelkami napowietrzacza ?
3) Czy odfiltrowaną artemię wypłukać pod bierzącą wodą ?
4) Przez jaki czas będę musiał karmić rybki tą artemią ? - tzn. kiedy będą jadły serca wołowe i indycze starte na pyłek ?

P.S.
Mam też puszkę artemii (chyba 70 g) więc nie ma obawy, że po 3 porcjach to będzie koniec.
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2006, 07:37:22 wysłane przez birdas » Zapisane

Pozdrawiam. Marcin
MARAS
Marek Szmyt

Place Personal Text Here

« Odpowiedz #1 : Luty 02, 2006, 07:45:33 »

1.Jak to wygląda wizualnie i nie tylko odpowiedziała Małżonka . 2. Więcej daj powietrza aby cała artemia krążyła w wodzie - zamiast w słojach lepiej to zrobić w butelce 1-2 litrowej po coli-wężyk od dołu w  nakrętkę u góry mała dziurka .3.Żależy jak często będziesz karmił , podmieniał wodę , czyscił filtr tak będą ci szybko rosły -myślę że 2 tygodnie
MARAS
Marek Szmyt

Place Personal Text Here

« Odpowiedz #2 : Luty 02, 2006, 07:47:28 »

ARTEMIĘ PRZPŁÓCZ WODĄ Z AKWARIUM LUB O TEJ SAMEJ TEMPERATURZE .POWODZENIA
birdas
Marcin Spychała

Place Personal Text Here

« Odpowiedz #3 : Luty 02, 2006, 08:00:27 »

1.Jak to wygląda wizualnie i nie tylko odpowiedziała Małżonka.
Czyli nienadzwyczajnie  Niezdecydowany
2. Więcej daj powietrza aby cała artemia krążyła w wodzie - zamiast w słojach lepiej to zrobić w butelce 1-2 litrowej po coli-wężyk od dołu w  nakrętkę u góry mała dziurka.
Faktycznie byłoby lepiej w butelkach ... ale zobaczę jak będzie szło w tych słoikach. Jak marnie to po dwóch hodowlach przestawię się na butelki. Przy okazji próbowałem słoik położyć pod kątem i mi się przewrócił w tej misce  Zawstydzony ... no i trochę artemii się zmarnowało. Podkręciłem za to napowietrzanie i bombluje tak, że dna nie widać Chichot
Podniosłem słoik do góry i na dnie artemii jest mało.

3.Żależy jak często będziesz karmił , podmieniał wodę , czyscił filtr tak będą ci szybko rosły -myślę że 2 tygodnie
Na początku chcę karmić ok. 5-6 razy dziennie, później nieco więcej. Oczywiście to więcej to będzie raczej w dni typu piątek, sobota, niedziela, poniedziałek.
Wodę będę podmieniał codziennie po 5 litrów lub co drugi dzień 10 litrów (akwarium 112 litrów).
Filtr postaram się czyścić co 2-3 dni, ewentualnie mogę podłączyć drugi jeśli większa filtracja wody byłaby wskazana.
Co do płókania artemii to sprawa jasna.
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2006, 08:01:13 wysłane przez birdas » Zapisane

Pozdrawiam. Marcin
bromba
Dorota Garstka

Place Personal Text Here

« Odpowiedz #4 : Luty 02, 2006, 08:19:27 »

Ja zrezygnowałam z butelek plastikowych na rzecz 1 L butelkach po sokach dla dzieci (typu Kubuś). A to dlatego, że przy ściąganiu artemii taka plastikowa butelka potrafiła mi się niebezpiecznie przechylać. Przy butelkach ze szkła nawet jak spuściłam 3/4 wody butelka dalej stała pionowo. Do tego jeszcze obowiązkowo wężyk do spuszczania według patentu jzajonza oraz papierowe filtry do kawy.  Uśmiech

birdas
Marcin Spychała

Place Personal Text Here

« Odpowiedz #5 : Luty 02, 2006, 08:26:32 »

Ja zrezygnowałam z butelek plastikowych na rzecz 1 L butelkach po sokach dla dzieci (typu Kubuś).
Oooo widzisz - też jakaś alternatywa. Może od jutra przerzucę sie na Kubusie Mrugnięcie
Do tego jeszcze obowiązkowo wężyk do spuszczania według patentu jzajonza oraz papierowe filtry do kawy.  Uśmiech
Ja mam weżyk taki jak od napowietrzacza - wezmę na sitko nałoże gazę, a pod gazą będzie następny słoik do pobierania wody z hodowli, którą później wleję z powrotem.

Jeśli ktoś chciałby się wypowiedzieć na temat jakości artemii, którą zacznę hodować za 3 dni to kupiłem ją na allegro pod tym linkiem: http://allegro.pl/show_item.php?item=83603718
Teraz hoduję (3 porcje) pochodzenia nieznanego.

P.S.
Dorotko pamietasz o moim wątku dotyczącym rozmnażania ?

Pozdrawiam. Marcin
kafarski
Gość
« Odpowiedz #6 : Luty 02, 2006, 08:57:43 »

hm hm ,ja tylko spytam po co ta grzałka? ''Pan'' w zoologicznym chciał ci wcisnąć?
bromba
Dorota Garstka

Place Personal Text Here

« Odpowiedz #7 : Luty 02, 2006, 09:09:56 »

Dorotko pamietasz o moim wątku dotyczącym rozmnażania ?
Ślędzę z dużym i niesłabnącym zainteresowaniem. Niestety czasami tak u mnie jest, że sprawy zawodowe nie pozwalają na nic więcej. Na razie godzinami siedzę "na telefonie".  Uśmiech

birdas
Marcin Spychała

Place Personal Text Here

« Odpowiedz #8 : Luty 02, 2006, 09:17:46 »

hm hm ,ja tylko spytam po co ta grzałka? ''Pan'' w zoologicznym chciał ci wcisnąć?
Grzałka jest wzięta z akwarium. 2 dni temu na niej była złożona ikra - ale pewnie wiesz, że poszła do klopika. Kupiłem ją 2 tygodnie temu jak ubolewałem, że ikra mi się podgrzewa. Teraz ją przełożyłem do tej miednicy żeby utrzymać temperaturę ok. 27 stopni. W większości opisów dotyczących hodowli artemii właśnie taka temperatura się pojawia.
Co do śledzenia wątku i braku czasu to może podasz ten nr. telefonu - czasami potrzebuję pilnej pomocy, a tak będzie najszybciej Chichot
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2006, 09:18:22 wysłane przez birdas » Zapisane

Pozdrawiam. Marcin
kafarski
Gość
« Odpowiedz #9 : Luty 02, 2006, 09:26:24 »

Artemia salina w naturze występuje w zimnej wodzie więc nie wiem kto wymyślił te grzałki? może właśnie ''panowie'' ze sklepu. tak se myślę że może to być też powód mniejszej wydajności -jajeczka mogą sie po prostu gotować na twardo. Uśmiech ja nigdy osobiście nie grzałem butelki z artemią.
MARAS
Marek Szmyt

Place Personal Text Here

« Odpowiedz #10 : Luty 02, 2006, 09:37:00 »

artemia którą kupiłes jest super , nie musisz świecić na noc
kafarski
Gość
« Odpowiedz #11 : Luty 02, 2006, 09:45:08 »

świecić na noc? to niby i w dzień? i jeszcze ta grzałka. Duży uśmiech
lampka jest potrzebna tylko do łapania artemii wężykiem do sitka, bo się zbierają przy źródle światła.
są w sprzedaży takie gotowe pojemniki w kształcie dysku z czarnego plastiku. w środku jest otwór w którym jest sitko z rączką. przez ten otwór wpada światło i naupliusy same wchodzą do sitka ,trzeba tylko je wyjąć i wypłukać w wodzie z akwarium. naupliusy przez trzy pierwsze dni swojego życia nie pobierają pokarmu i odżywiają się woreczkiem żółtkowym, temu lepiej jest skarmiać świeżymi.
birdas
Marcin Spychała

Place Personal Text Here

« Odpowiedz #12 : Luty 03, 2006, 08:07:35 »

A w dzień oświetlać artemię lampką ? Dzisiaj miałem oświetloną w nocy przez żarówkę 60 [W].  Niezdecydowany
Co do grzania wody to przecież nie ja to wymyśliłem. Odsyłacie wszystkich do wątku "mam ikrę" a tam z kolei jest przekierowanie do: http://www.discus.org.pl/forumsm/index.php?board=9;action=display;threadid=3220;start=30
Ewidentnie woda jest podgrzewana. Nie mogę znaleźć tylko informacji o temperaturze - ale też była zalecana 27-28 stopni.

Pozdrawiam. Marcin
MARAS
Marek Szmyt

Place Personal Text Here

« Odpowiedz #13 : Luty 03, 2006, 09:20:51 »

ilu akwarystów tyle teori
bromba
Dorota Garstka

Place Personal Text Here

« Odpowiedz #14 : Luty 03, 2006, 09:48:20 »

Co do śledzenia wątku i braku czasu to może podasz ten nr. telefonu - czasami potrzebuję pilnej pomocy, a tak będzie najszybciej Chichot
Jak jesteś na tyle uparty, żeby się dodzwonić to oczywiście mogę podać - nawet dwa Mrugnięcie
W ten wężyk do spuszczania artemii dobrze jest wsadzić zwykłą rurkę (słomkę) do napojów, najlepiej jak najdłuższą . Przez to, że taka rurka jest sztywna samo ściąganie artemii jest znacznie łatwiejsze, bo same wężyki mają tendencję do wywijania się na końcach.
Ja też nie miałam żadnego specjalnego oświetlenia dla artemii. Po prostu akwarium z butelkami stało przy tarliskowym i w ten sposób było oświetlane. Odnośnie temperatury - to b. ciekawe co piszecie - na instrukcji, którą mam załączoną do puszki z jajeczkami również jest 28 stopni.  Przy następnym razie (o ile nastąpi) obowiązkowo poeksperymentuję z temperaturą, solą jodowaną i oświetleniem.   Uśmiech

Strony: [1] 2 3 4   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

free counters
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.18 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.569 sekund z 20 zapytaniami.