Forum Dyskusyjne Miłośników Dyskowców
Październik 21, 2014, 12:15:49 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Gielda w Lodzi  (Przeczytany 6546 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Karolek
Ireneusz Kaczor

« Odpowiedz #75 : Wrzesień 25, 2006, 09:55:14 »

Czy Ryby od p. Moradarskiego sa dalej dostepne na tej gieldzie i czy jest ich dosc duzy wybor?

To byloby na tyle czekam na odp. za ktora z gory dziekuje Uśmiech

Pozdrawiam Piotrek

Najlepiej dogadaj się z kimś i wybierzcie się do Częstochowy. Trzeba kupić minimum 10 ryb, ale wybierasz sam. A jest z czego wybrać. Podejżewam, że na chwilę obecną pływa tam od kilku do kilkunastu tysięcy ryb na sprzedaż.
Ja tak zrobiłem i nie żałuję. Byłem sam i kupiłem 9 ryb. Wydałem 700 zł., ale rybki ładne i przede wszystkim zdrowe. Mam je już prawie 4 miesiące i żadnych problemów. Polecam wszystkim tę formę zakupów.
TomekZ
Tomasz Zaremba

ogólnie rybki!!!!

« Odpowiedz #76 : Wrzesień 25, 2006, 09:55:36 »

w łodzi na gieldzie mozna, kupić u mordarskiego red white 35zł, snow white 35zł, snake skin 30zł, te czerwone i cobalty to tez już standard. oczywiście blue diamond tez po 35. dokładnie oglądaj worki, ewentualnie poproś aby wyciągnoł ci spod lady inne bo chcesz porownac i wzbrac. bylem tam ze znajomym, ale mysle ze mozesz wejsc o 16. rowniez facio y chorzowa oferowal ladne ksztalty.

korde klawiatura mi sie skwasila co mam zrobic zebz jak wcisne y to bylo y a nie z i tak dalej____ pomocie a opisze z checia wiecej
Marek81
Marek Szymaniak

Place Personal Text Here

« Odpowiedz #77 : Wrzesień 25, 2006, 10:11:57 »

Podobno wejściówka kosztuje 10 pln ! Ale tak słyszałem ! Nigdy tam nie byłem ! Iver może mi kupisz kilogram artemi amerykańskiej ?? Jesli to nie będzie dla ciebie kłopotem?? A wogule to musimy kiedyś zorganizować wycieczke do Łodzi na giełde ( zawsze może być taniej ) Pozdrawiam
przynenta

Place Personal Text Here

« Odpowiedz #78 : Wrzesień 25, 2006, 10:56:00 »

korde klawiatura mi sie skwasila co mam zrobic zebz jak wcisne y to bylo y a nie z i tak dalej____ pomocie a opisze z checia wiecej

Przełącz na pasku zadań Język Polski / Polski 214. Prawdopodobnie przełączyłeś skrótem z klawiatury. Ja usunąłem ten skrót w Winie. Jest jeszcze wytłumaczenie jak ci zginie Polski znak to może też być wina programowa. Często są za ten fakt odpowiedzialne sterowniki od grafy.
W twoim przypadku wystarczy przełączyć.

Pozdrawiam
Tomek
Iver
Gość
« Odpowiedz #79 : Wrzesień 26, 2006, 12:13:44 »

Dziekuje za odpowiedzi Uśmiech

Uzbierałeś kasę widzę
No troche popracowalem i mam odlozene troszke kasy ale i tak nie jest to tyle ile potrzebuje Smutny Boje sie ze na zbiornik i ryby nie starczy a wtedy bedzie cienko bo praca sie skonczyla Smutny

Masz aktualny cennik?
Niestety Tomku ale aktualnego cennika nie mam i nie mam pojecia jak go zdobyc >Smutny Postaram sie dzisaij do niego zadzwonic ale watpie zeby podal mi cennik przez telefon. Widze ze kolega TomekZ wie cos wiecej na temat ryb p. Mordawskiego  Uśmiech

w łodzi na gieldzie mozna, kupić u mordarskiego red white 35zł, snow white 35zł, snake skin 30zł, te czerwone i cobalty to tez już standard. oczywiście blue diamond tez po 35

Te ceny co podales dotycza ryb jakiej wielkosci?

Iver może mi kupisz kilogram artemi amerykańskiej ??

Jak starczy mi kasy to nie widze w tym problemu Uśmiech Ale mam przeczucie ze to dosc duzy wydatek Smutny

Najlepiej dogadaj się z kimś i wybierzcie się do Częstochowy. Trzeba kupić minimum 10 ryb, ale wybierasz sam. A jest z czego wybrać. .
Ja tak zrobiłem i nie żałuję. Byłem sam i kupiłem 9 ryb. Wydałem 700 zł., ale rybki ładne i przede wszystkim zdrowe. Mam je już prawie 4 miesiące i żadnych problemów. Polecam wszystkim tę formę zakupów.

Myslalem o tym, nawet juz rozmwialismy z Tomkiem na ten temat ale wpierw chcialem sie przejechac do Lodzi zeby zobaczyc co tam maja. Jezeli Tomek w dalszym ciagu jest chetny to ja do Czestochowy moge jechac ale w tym tygodniu i to przed sobota bo pozniej to do szkola sie zaczyna Smutny

Podejżewam, że na chwilę obecną pływa tam od kilku do kilkunastu tysięcy ryb na sprzedaż

Jezeli prawda jest to co mowisz o tych kilnastu tysiacach ryb to chyba bede musial wynajac hotel w Czestochowie bo nim cos wybiore to mina wieki  Mrugnięcie
TomekZ
Tomasz Zaremba

ogólnie rybki!!!!

« Odpowiedz #80 : Wrzesień 26, 2006, 12:39:11 »

rybki na giełdzie Mordarski sprzedaje w wielkości koło 6-7 (tak na oko)cm. nie jest to wysoka cena. rybki nie są złe, żarłoczne i ruchliwe, no i co najwazniejsze rosna. który to sort to nie wiem, ale i tak warto. szczególnie kobalty i snow whity pieknie rosną. jest tam bardzo dużo sprzedawców paletek, są i Państwo Kozińscy z importem. mimo że czestochowa nie oferuje jakichś wyszukanych odmian to polecam. mało z nimi problemów i niezła cena. zbiorniki tez tam są oczywiście, ale czy kupisz taniej to nie mam pojęcia, byłem tam od 15 do 20 i nie zdażyłem wszystkiego dokładnie poglądać. ale jak dla zapalonego akwarysty to raj )

pozdrawiam
Iver
Gość
« Odpowiedz #81 : Wrzesień 26, 2006, 01:37:24 »

Dodzwonilem sie do p. Mordawskiego  Duży uśmiech Ma w swojej ofercie z tych ciekawszych jak sam to powiedzial to Velvety, snow whity, white diamondy, blue diamondy w cenie 30-35zl za 2"  a te pospolite czyli pigeony i turkusy itp. (nie wiem co to znaczy ale tak powiedzial Uśmiech ) w cenie 20-25 zl za 2" wiec ceny naprawde przyzwoite. powiedzial ze jezeli sie zamowi ryby on ja ze soba przywiezie do Lodzi i beda czekaly. Napewno jestem zdecydowany na Velvety zastanawiam sie natomiast nad snowami. Teraz jestem juz pewien ze pojade na ta gielde, a ilosc kupionych ryb bedzie zalezec od tego czy znajde interesujace mnie akwa w interesujacej mnie cenie Chichot co nie bedzie latwe,ale napewno warto sprobowac.

Pozdrawiam Piotrek
TomekZ
Tomasz Zaremba

ogólnie rybki!!!!

« Odpowiedz #82 : Wrzesień 26, 2006, 03:09:56 »

fakt zapomniałem o tych velvetach, ale one mi się nie podobały. małe rybki i już miały pieprz. może akurat takie oglądałem.  Jedz i zobacz sam na pewno coś wybierzesz. polecam snowwhite. piękne

wysle Ci zdjęcia na maila ryb, które z tamtąd przywiexliśmy.

pozdraiwma
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2006, 03:10:59 wysłane przez TomekZ » Zapisane
Iver
Gość
« Odpowiedz #83 : Wrzesień 26, 2006, 04:15:26 »

Velvety to piekne ryby ale zeby pieprzu nie mialy  >Smutny Mam nadzieje ze ugadam p. Mordawskiego przez telefon i przywiezie mi czyste Uśmiech
Ciekawi mnie jeszcze tylko sprawa akwarium- naprawde nikt nie wie w jakich sa one cenach?
Nie widziales moze tam red rose albo sun merah?
Pozdrawiam Piotrek
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2006, 04:16:56 wysłane przez Iver » Zapisane
TomekZ
Tomasz Zaremba

ogólnie rybki!!!!

« Odpowiedz #84 : Wrzesień 26, 2006, 04:19:57 »

owszem, ale import u Kozińskich. też kupowaliśmy. 60zł taka koło10 cm, tylko nazwa azjatycka to jak się nie myle "virgin red". czasami mordarski ma jeszcze alenguery, też piękne ryby, tylko teraz chyba mu dopiero dorastają na hodowli.
przynenta

Place Personal Text Here

« Odpowiedz #85 : Wrzesień 26, 2006, 07:49:21 »

Piotrze wybieram się na Śląsk po 9 października. Podróż by nie kosztowała nawet 1 grosza  -  sam. służbowy. Nie wiem niestety czy będę wracał tego samego dnia.

Co do zakupu większej ilości paletek tak jak już rozmawialiśmy to muszę się powstrzymać?
Chwilowo zmiana zbiornika poszła w odstawkę, jestem w trakcie sporego i kosztownego remontu.

Ale jeżeli tylko byś chciał pojechać i ewentualnie pospacerować przez 3 godziny np. po Katowicach to nie widzę przeszkód byś się zabrał ze mną.

Co do zakupu ryb?

Czy też odbierając je na giełdzie też jesteś zmuszony zakupić 10 szt. Kiedy wybierasz się do Łodzi?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 26, 2006, 07:50:26 wysłane przez przynenta » Zapisane

Pozdrawiam
Tomek
TomekZ
Tomasz Zaremba

ogólnie rybki!!!!

« Odpowiedz #86 : Wrzesień 26, 2006, 08:03:52 »

nie, kupujesz worek! a w woru jest róznie, 1,2 lub3 szt
Iver
Gość
« Odpowiedz #87 : Wrzesień 26, 2006, 11:46:53 »

Widzisz Tomku ja moge sie wybrac jedynie w tym tygodniu bo od przyszlego zaczynaja sie zajecia i nie ma przebacz trzeba chodzic Smutny a to juz 5 rok i praca magisterska wiec szkoda by bylo podpadac wykladowcom. Ale bardzo milo z Twojej strony ze zaproponowales mi ten wyjazd.

Na gielde jade w czwartek czyli pojutrze, ale wydaje mi sie ze kupujac na gieldzie nie musze kupic 10szt. tak mi sie wydaje, ale dobrze ze zwrociles na to uwage jak bede dzwonil do p. Mordawskiego to sie upewnie w tej kwesti.

Pozdrawiam Piotrek  
Iver
Gość
« Odpowiedz #88 : Wrzesień 28, 2006, 11:20:58 »

Witam.

Wlasnie wrocilem z gieldy i... jestem potwornie zmeczony Uśmiech tak na szybko moge powiedziec ze troche sie zawiodlem ale szerzej postarm sie napisac jutro. Jutro takze przedstawie fotki tego co zakupilem-a troche kasy wydalem Uśmiech

P.S. Jezeli ktos wybiera sie na gielde po akwarium to jest to jedynie strata czasu-ceny mnie powalily. Lepiej zamowic u szklarza u siebie w miescie-wychodzi taniej i nie ma klopotu z transportem.

Pozdrawiam Piotrek.
Iver
Gość
« Odpowiedz #89 : Wrzesień 29, 2006, 07:35:32 »

Witam!

Tak jak napisalem wczoraj, dzisiaj postaram sie zdac malutka relacje ze mojej wizytyt na gieldzie.

Wyjechalem z domu okolo 12 w poludnie, mimo szczerych checi wczesniej nie dalem rady Smutny Nim udalo mi sie wychac z Warszawy byla juz godzina 13 z malym hakiem, ale sie nie przejolem bo pomyslalem z eteraz na trasie to bedzie sie jechac Uśmiech Nic bardziej mylnego jakies 10km za Wawa zaczelo lac i to doslownie wiec musialem zwolnic a to wiazalo sie ze strata czasu. Padalo do samej Rawy Mazowieckiej. Po przejechaniu Rawy utknalem w korku bo droga dojazdowa do Lodzi byla remontowana. Myslalem ze zwariuje w tym samochodzi ajk patrzylem na zegarek i czas uciekal... w koncu okolo godziny 16:30 wjechalem do Lodzi i zakupilem mapke aby spokojnie dotrzec na gielde, ktora oczywiscie byla po drugiej stronie miasta. Opracowal sobie trase przez miasto i wyruszylem. Na poczatku szlo dobrze ale z czasem zaczely sie roboty drogowe i nijak nie moglem dotrzec na miejsce. Zaczynalem juz watpic, ale w koncu kolo godziny 17:45 udalo sie Uśmiech Wchodze na gielde po uiszczeniu oplaty 10zl/osobe zaczynam sie rozgladac za rybami i akawriami. Znalazlem p. Mordawskiego bez wiekszych klopotow i dostalem zamowione rybki (3xsnake skin, 2x velvet) i poszedlem ogladac co maja jeszcze inni hodowcy. Co mnie bardzo uderzylo to fakt trzymania tych ryb w workach-masakra-  dorosle paletki (ok20cm) nie mialy mozliwosci odwrocenia sie ani jakiegokolwiek ruchu! co do wyboru tych ryb to o tej godzinie nie bylo prawie nic grymas pozostaly jedynie szczurki z roznych masci pigeonow i ryby od Mordawskiego. Znalazlem natomiazst innego chodowce z Chorzowa, ktory oferowal ciekawe ryby. Nie znam jego nazwiska ale podal mi adres strony internetowej i hodowli- jest to hodolao nazwie TURKUS. Ryby zakupione przezemnie u niego to 2x sun merah i 2x red melon niestety wszytskie w rozmiarze ok 6-7 cm gdyz jak twierdzil wieksze sprzedal wczesniej. Ceny mial przyzwoite za te 6-7 cm placilem 30zl/szt. w innym watku pokaze zdjecia tych ryb.
Gdy juz zakupilem co mialem kupic i mialem wracac do domu odkrylem (eureka) Mrugnięcie ze na zewnatrz hali stoja ludzie z akwariami Uśmiech podzszedlem wiec i zaczalem sie wypytywac o cena akwarium 450litrow. Ceny jakie zostaly mi podane poprostu mnie zaskoczyly-za takie akwarium musialbym zaplacic 600-700 zl w zaleznosci czy z pokrywa czy nie! pomyslalem ze chyba jednak podziekuje, szczegolnie ze u szklarza na miejscu dostane za jakies 400zl a pokrywe moge zrobic sam.
droga powrotna byla meczaca i przepelniona strachem czy ryby dojada cale ale na szczescie wszystko sie udalo Uśmiech

To tyle z mojej relacji jezeli chodzi o wizyte na gieldzie Uśmiech Teraz ide porobic fotki rybkom ktore kupilem i zobaczymy czy sa warte tych pieniedzy Uśmiech

Pozdrawiam Piotrek
Strony: 1 ... 4 5 [6] 7   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

free counters
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.18 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.447 sekund z 20 zapytaniami.