Forum Dyskusyjne Miłośników Dyskowców
Październik 23, 2014, 01:52:20 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Levamol  (Przeczytany 4096 razy)
dylus

« : Wrzesień 14, 2010, 04:55:35 »

Witam dziś nabyłem środek o nazwie Levamol 10% skład jakościowy i ilościowy substancji czynnej chlorowodorek lewamizolu 100mg/1ml czy to może być stosowane jak lewamizol ??? Jest to roztwór dla kur,indyków,gęsi i gołębi.Pani jak mi sprzedawała stwierdziła że to to samo co lewamizol .

Ratafia
Katarzyna K.

« Odpowiedz #1 : Wrzesień 14, 2010, 06:59:23 »

Możesz spotkać się z różnymi nazwami - Lewamisol, lewamizol, levamizol, levamisole i jeszcze kilka innych ale wszystko to ten sam lek. Tyle że producent inny.

http://www.biowet.com.pl/produkty.php?go1=1271
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2010, 08:18:36 wysłane przez Ratafia » Zapisane

dylus

« Odpowiedz #2 : Wrzesień 14, 2010, 07:20:28 »

Możesz spo0tkać się z różnymi nazwami - Lewamisol, lewamizol, levamizol, levamisole i jeszcze kilka innych ale wszystko to ten lek. Tyle że producent inny.

Dzięki Kaśka porostu zdębiałem jak kobitka podała mi coś innego .

Ratafia
Katarzyna K.

« Odpowiedz #3 : Wrzesień 14, 2010, 07:57:30 »

Jak juz jesteś przy tym Levamolu to poczytaj sobie o chlorowodorku levamizolu.
Stosując jakis preparat dobrze jest coś o nim wiedzieć.
Dawki i sposób kuracji podał Adam, ale wiele ciekawych żeczy o samym leku dowiesz się na tej stronie.

http://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.loaches.com/Members/shari2/levamisole-hydrochloride-1&sa=X&oi=translate&resnum=1&ct=result&prev=/search%3Fq%3Dhttp://www.loaches.com/Members/shari2/levamisole-hydrochloride-1%26hl%3Dpl%26rls%3Dcom.microsoft:pl:IE-SearchBox%26rlz%3D1I7SUNA
Kaśka.

sierocki
Maciek Rusiecki

Place Personal Text Here

« Odpowiedz #4 : Wrzesień 14, 2010, 08:41:51 »

Ja zawsze stosowałem właśnie ten. Innego nie miał mój weterynarz. Nie było żadnych problemów. Jest dobry do granulatu!

dylus

« Odpowiedz #5 : Wrzesień 14, 2010, 09:21:27 »

Kaśka czyli wynika że jest ok .
Maciek myślę że nie tylko do pokarmu się nadaje a jest przydatny w kąpielach jak przepisy Adama .
Dzięki jeszcze raz .

sierocki
Maciek Rusiecki

Place Personal Text Here

« Odpowiedz #6 : Wrzesień 14, 2010, 09:47:25 »

Nie mówię, że nie ale do pokarmu idealny. Lejesz do granulatu szybo wsiąka i działa od razu od środka na pasożyta.

Ratafia
Katarzyna K.

« Odpowiedz #7 : Wrzesień 14, 2010, 11:30:52 »

No tak jak już ryby nie przyjmują pokarmu, to co nam pozostaje jak nie moczenie ryb w leku lub podawanie strzykawką do pyszczka?
Adam zalecał zadbanie o to żeby woda miała kwaśny odczyn, dla działania levamisolu nie ma to większego znaczenia. Ma za to znaczenie na toksyczność produktów rozkładu tego leku. Chociaż lek jest stabilny w wodzie i nie rozkłada się tak szybko jak metronidazol to jego produkty wydalone z organizmu już nie są takie bezpieczne. Pomimo że sam lek nie niszczy filtrów biologicznych to obciąża dodatkowo te filtry i po zabiegu zalecane są większe podmiany wody i użycie węgla aktywowanego.

Żeby nie było zaskoczenia, że coś nie zadziałało, musisz pamiętać, że lek ma bardzo ograniczone działanie, jeśli nicienie przebiły jelita i znajdują się w tkankach. Poza tym, o powodszeniu decyduje kondycja ryb i wielkość stresu, na który ryby różnie reagują i który nie znoszą jednakowo.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2010, 07:21:23 wysłane przez Ratafia » Zapisane

sierocki
Maciek Rusiecki

Place Personal Text Here

« Odpowiedz #8 : Wrzesień 15, 2010, 09:04:50 »

Adam zalecał zadbanie o to żeby woda miała kwaśny odczyn, dla działania levamisolu nie ma to większego znaczenia.
Tu Kasiu nie był bym taki pewny. Muszę poszperać, ale wiem, że Kloss pisał gdzieś że w wodzie powyżej 7PH staje się on niebezpieczny.
Maciek.

Ratafia
Katarzyna K.

« Odpowiedz #9 : Wrzesień 15, 2010, 06:20:10 »

Wydalanie produktów przemiany materii dokonuje się też przez naskórek i skrzela, to taka membrana osmotyczna której właścicielami są nasze ryby. W twardszej wodzie ten proces nie dość, że przebiega wolniej to ryby muszą też przeznaczać na niego więcej energii.
I tu jest pies pogrzebany.
Dla samej kuracji nie ma znaczenia odczyn wody, oczywiście bez przesady.
Myślę, że każde z nas pamięta że dyskowce to nie pyszczaki.
Levamisol doskonale się rozpuszcza w każdej wodzie co więcej jego trwałość dochodzi do 90 dni. Problemem jak pisałam są dopiero produkty jego rozpadu w samym organizmie ryby wątroba i nerki robią to o wiele szybciej..
Z tego, co dostaje się do organizmu około 6% wraca do wody w niezmienionej formie reszta to różności łącznie toksycznymi związkami azotu. Jak już pisałam jeżeli po kuracji pozbędziemy się go skutecznie z wody i odfiltrujemy resztki węglem to nie widzę żadnego problemu.
Jeśli pamiętasz to podaj mi ten wątek którym Kloss pisze o Levamizolu. Każda opinia jest przydatna, każda jest ważna, więc chętnie zapoznam się z jego zdaniem, tym bardziej, że cenię sobie widzę Klossa. Dla mnie zawsze był autorytetem w dziedzinie chemii wody i nie tylko.
Kaśka.

sierocki
Maciek Rusiecki

Place Personal Text Here

« Odpowiedz #10 : Wrzesień 15, 2010, 08:37:56 »

Poszukam i wstawie.
Maciek
Znalazłem:
Levamizol
Dziala przeciw nicieniom (Capillaria)
Dawkowanie: W akwarium ogolnym 10 ml 10% roztworu (lub 1 g czystego skladnika) na 100 l wody + 1 kropla na ~2g serca do jedzenia przez 3 dni. Lek usuwa sie z wody po tygodniu. Po uplywie dwoch tygodni obowiazkowa powtorka. Nie ma gwarancji sukcesu, u mnie epidemia nicieni wrocila po uplywie 2 miesiecy. W sterylnym szpitalu jednorazowa kuracja (+ codzienne odmulanie) doprowadzila do trwalego wyleczenia.
pH trzymac jak najnizsze, na pewno ponizej 7 bo grozi zatrucie ryb.
J-23
A tu link do całego wątku:
http://www.discus.org.pl/smf/index.php?topic=336.0
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2010, 09:22:03 wysłane przez sierocki » Zapisane

Ratafia
Katarzyna K.

« Odpowiedz #11 : Wrzesień 16, 2010, 08:45:56 »

Nie zaprzeczam, że większość leków jakie stosujemy wymaga podporządkowaniu się pewnym wymogom co do odczynu wody. Tak jak dla przykładu prazi, metro czy osławiony capifos wymagają odczynu co najmniej lekko kwaśnego, siarczan miedzi za to, będzie w takiej wodzie dla ryb toksyczny i szybko się krystalizuje, nadmanganian potasu w kwaśnej wodzie szybko się redukuje do manganianu potasu który nie jest już tak silnym utleniaczem. Natomiast dla Lewamizolu, odczyn wody jest obojętny. W każdym sensownym przedziale odczynu, w jakim spotyka się dyskowce będzie działał z podobnym skutkiem.
Przyjmijmy jednak, że z tym odczynem to Kloss ma rację.
Ja tylko przedstawiam swój punkt widzenia, wolno mi przecież - chcecie to wierzcie, chcecie nie wierzcie.
Natomiast, co do reszty to myślę podobnie.

D.A.R.E.K

« Odpowiedz #12 : Listopad 07, 2010, 05:21:45 »

Maciek nie wiem czy ty kiedykolwiek podawałeś ten lek w granulacie , czy powielasz opinie innych.
Ja osobiście sprawdzałem to z Levamisolem 10% i zdrowe ryby ani granulatu ani też serducha z tym lekiem się nie chwytają , nie mówiąc już jak ryby są chore.
W kąpieli owszem, bo nie mają wyjścia chyba, że z akwa wyskoczą ..
DAREK
sierocki
Maciek Rusiecki

Place Personal Text Here

« Odpowiedz #13 : Listopad 07, 2010, 08:58:42 »

Podawałem w sercu i w granulacje, schodził choć bez rewelacji. Najważniejsze było przegłodzenie ryb dzień i dopiero podanie środka. Przy braku pobierania pokarmu lek do wody, ale po tygodniu już do pokarmu. Moje jadły.
Maciek.

Robert Asman
Moderator Globalny

Ach te paletki

« Odpowiedz #14 : Listopad 07, 2010, 09:12:40 »

Granulat po nasączeniu lekiem można trochę podsuszyć ... poczekać aż podeschnie. Kiedyś od razu po nasączeniu wogole u mnie nie chciały go ruszyć. Po podeschnięciu został zjedzony.

Nie zawsze mów co myślisz, ale zawsze pomyśl co mówisz.

Pozdrawiam
Robert
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

free counters
Działa na MySQL Działa na PHP Powered by SMF 1.1.18 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Prawidłowy XHTML 1.0! Prawidłowy CSS!
Strona wygenerowana w 0.16 sekund z 20 zapytaniami.